زنده باش و زندگی کن و بخند

سلام.تو این وبلاگ میخوام با استفاده از تغذیه و طب سنتی همه بیماری های صعب العلاج را درمان کنم

پس انسان باید بنگرد از چه آفریده شده است ؟ او از آب جهنده ای خلق شده که از میان صلب و ترائب تراوش می کند (سوره طارق آیه ۷-۵ )

۱- سیستم استخوان بندی :

همانطور که میدانید انسان تنها موجودی است که روی دو پا راه میرود بر خلاف دیگر موجودات.که این یکی از شگفتی های آفرینش است فقط یک لحظه تصور کنید انسان استخوان نداشت چه می شد؟؟؟اسکلت انسان طبق یک قانون دقیق مهندسی طراحی شده به طور مثال اندامهای ظریف و حساس بدن انسان به طور شگفت انگیزی به وسیله استخوان محافظت میشوند مثل جمجمه که وظیفه نگهداری مغز انسان است.و یا نخاع که بین ستون مهره ها قرار دارد.اسکلت انسان به وسیله ماهیچه ها حرکت میکنند.بر اساس قانون سوم نیوتون هر عملی دارای عکس العمل مساوی و در خلاف جهت نیروی وارد شده است اما ارتباط این قانون با بدن انسان در چیست؟؟؟هر انسانی دارای وزن مشخصی است که هرگاه شروع به دویدن - پریدن - قدم زدن می کند کل وزن بدن روی یک پا قرار می گیرد به عنوان مثال اگر شخصی ۸۰ کیلو گرو وزن داشته باشد هنگام پریدن دو برابر این وزن یعنی ۱۶۰ کیلوگرم بر او وارد میشود(خودتان امتحان کنید مثلا از فاصله نیم متری روی ترازو بپرید عقربه ترازو چه عددی را نشان میدهد؟؟)اینک بررسی میکنیم این نیرو به کجا وارد می شود؟؟ مخالف پای انسان مغز اوست آیا ما ضربه ای در مغز مشاهده میکنیم؟؟اما این نیرو در کف پا . مچ .ساق و ران انسان خنثی می شود.همانطور که می دانید کف پای انسان قوسی وجود دارد که این نیرو را خنثی می کند همه شما پل های قدیمی یا گنبد های مساجد را دیده اید که چگونه قوسی ساخته شده اند دلیل این کار بالا بردن مقاومت آنهاست حکمت کف پای انسان نیز همین است کل وزن انسانروی پای اوست و به دلیل همین قوس کف پا می تواند با این مقاومت وزن ما را تحمل کند.بعد از کف پا  مچ پاست که دارای ۷ استخوان کوچک است و دقیقا وسط قوس پا قرار دارد و نیروی اضافه را دفع می کند بعد از مچ ساق و در نهایت ران و لگن باقی مانده نیرو را دفع می کنند لازم به ذکر است مهندس هوشمند انسانکمک فنر هایی به نام غضروف ها در بدن تعبیه کرده که نیرو را خنثی و سیستم استخوان بندی را سالم نگه می دارد می کنند

غذاهای مفید برای سیستم استخوان بندی :

کشک - انواع کلم - چهار مغز (گردو . بادام . فندق . پسته ) - پونه کوهی - کنجد - سبزیجات - میوه ها - روغن زیتون - نور مستقیم آفتاب - خرما - شیره خرما - غذای کله جوش

غذا های مضر برای سیستم اتخوان بندی :

چای - ترشی - سرکه - ماست - صبحانه پنیر و چای شیرین - غذاهای ممنوعه (در قسمت بعدی مفصل صحبت می کنیم)

 

سیستم بینایی :

هر انسان دارای دو چشم است برای دیدن اطراف به کاد می رود و در پیشرفت انسان نقش مهمی دارد چشم یکی از عجایب خلقت است که اگر شناخته شود انسان دا شگفت زده می کند.

۳۸ ٪ رشته های عصبی که به مغز وارد و یا خارج می شوند مربوط به عصب چشم است که مجموعا ۵/۲ ملیون آکسون است سیستم بینایی قادر است ۷ ملیون رنگ و سایه را تشخیص دهد.

اجزای چشم انسان عبارتند از:

۱ - شبکیه : پرده ای است در چشم آدمی که گیرنده های حس بینایی در آن قرار دارد تعداد آن بین ۷۵ تا ۱۷۵ میلیون است مساحت آن حدود یک میلی متر مربع و ضخامت آن ۴/۰ میلی متر و دارای رنگ دانه های مخصوصی به نام پیگمان است .

۲ - سلولهای چشمی دو نوع هستند مخروطی و استوانه ای ۷ ملیون از این سلولها مخروطی هستند و بقیه استوانه ای.سلولهای مخروطی در تشخیص رنگ کادبرد دارند.یکی از عجایب خلقت این است که درون سلولهای مخروطی چشم دیسک هایی حاوی اطلاعات نهفته شده وجود دارند که در تشخیص رنگ کاربرد دارند.چشم آنزیمی بنام ردوپسین ترشح می کند بنام ردوپسین که این ماده از سلولهای استوانه ای شکل ترشح می شود که نور جذب شده توسط ردوپسین در حدود چند تریلینیوم ثانیه شروع به تجزیه می کند و علت این تجزیه تحریک شدن ماده رتینال توسط نور است.

نقش ویتامین آ : این ویتامین در سیتوپلاسم سلولها و در پیگمان وجود دارد که در تشکیل رتینال مورد نیاز است در صورتی که در شبکه چشم رتینال زیاد باشدبه ویتامین آ تبدیل می شود و حساسیت شبکیه به نور را کم می کند.و این امر باعث تطابق نور می گردد.در افراد آلبینیسم این حساسیت به نور زیاد است.  

غذا های مفید برای چشم :

نوشیدن حداقل ۶ لیوان آب خنک به صورت نیم ساعت قبل از غذا و دو ساعت و نیم بع از غذا .

استفاده از سبزیجات و میوه های خام  که هر چه رنگی باشند میزان بتا کاروتن در آنها بیشتر است و لیمو ترش تازه (نه آبلیموی صنعتی )

هویج کدو گوجه فرنگی خرمالو و انبه

مهمترین عللی که برای بروز بیماری های چشم حائز اهمیت است کارکرد مناسب معده و یبوست است.معمولا در ۹۰ درصد کسانی که از عینک استفاده می کنند از یبوست مزاج رنج میبرند.

غذاهای مضر برای چشم :

کلیه غذاهایی که باعث یبوست مزاج می شوند مثل : ماست . چای . آب یخ . غذاهای خمیری مثل ماکارونی . آش رشته . سرخ کردنی . مصرف آب در هنگام غذا و یا بلافاصله بعد از آن . دوغ . نوشابه . تنقلات مثل پفک و شکلات . چیپس . خیار شور . پنیر و چای شیرین هنگام صبحانه .

سیستم شنوایی :

این سیستم علاوه بر شنیدن در ایستادن و نشستن و راه رفتن باعث تعادل انسان می شود .اگر انسان دارای گوش نبود اولا از درک بسیاری مسائل محروم می شد ثانیا ذندگی او همراه با خطر بود .

گوش شامل :

۱ - گوش خارجی : شامل لاله گوش و نرمه گوش است .که وظیفه لاله گوش مانند یک آنتن عمل کرده و امواج را با شکل خاص خود به درون گوش هدایت می کند . نرمه گوش برای خنثی کردن فرکانس های زائد و همچنین ملایم نمودن اصوات در هدایت آن به مجرای گوش است .

۲ - گوش میانی : که از پرده صماخ استخوان های سندانی و رکابی و چکشی تشکیل شده است .وظیفه گوش میانی تقویت و وضوح صدا و همچنین جلوگیری از صدمات وارده به سیستم عصبی گوش می شود . اگر سیستم استخوانی گوش نبود حساسیت گوش ۱۵ تا ۲۰ دسی بل کمتر می شذ یعنی یک صدای متوسط از انسان خیلی ضعیف شنیده می شد.

۳ - گوش داخلی : از استخوانهای حلزونی و مایع درون آن و سلسله اعصاب متصل به آن تشگیل شده و وظیفه آن حفظ تعادل است .

محافظت از گوش ها :

۱ - در معرض قرار ندادن گوش با صدای زیاد

۲ - اجسام تیز مشل چوب کبریت را در گوش فرو نبرید .

۳ - از غذاهای یبوست زا که در مطلب قبل گفته شد بپرهیزید .

۴ - بیشترین آسیب را به گوش نوشیدن چای و خوردن ماست می زند زیرا خون را غلیظ می کند .

۵ - برای بهداشت گوش هنگام رفتن به حمام یک قطره دوغن بادام تلخ به درون گوش ها بریزید و یک ساعت بعد با دستمال آنرا تمیز کنید . زیرا روغن بادام واکس های درون گوش را نذم کرده و خارج می کند .

۶ - روزانه حد اقل ۶ لیوان آب مصرف کنید تا خون رقیق شود .

ساختمان کبد

 کبد اندامی است که در سمت ذاست بدن زیر دنده ها قرار دارد و از نظر اندازه در آقایان بزرگ تر تز خانم هاست .بزرگ ترین غده در بدن کبد است. هنگام تولد اندازه کبد ۱۸/۱ وزن بدن نوزاد است . از شگفتی های کبد مجهز به سلولهایی به نام کوپفر است که وظیفه سلولهای کوپفر بیگانه خواری است اگر این وظیفه به درستی انجام نشود میکروب یا ویروس وارد دیگر اندامها شده و مرگ انسان حتمی است و از وظایف دیگر آن قند را به صورت گلیکوژن و آهن را به صورت فرنتین ذخیره می کند و در مواقع نیاز در اختیار بدن قرار می دهد .  مهمترین ذخیره کبد ویتامین ب ۱۲ است که این مقدار برای ۶ تا ۱۲ ماه کفایت می کند . با حفظ و سلامت کبد سلامتی انسان تامین می شود . غذایی که انسان می خورد ابتدا وارد معده شده سپس وارد روده شده و جذب سیستم لنف می شود و نهایت وارد سیستم گردش خون می شود . خون انسان از سه رگ وارد کبد می شود در آنجا آنزیم هایی ساخته می شوند و به مواد غذایی اضافه می شوند و آنها را تجزیه و به سمت کلیه اندامها برای تغذیه آنها فرستاده می شود . اگر تمام دانشمندان کره ذمین گرد آیند نمی توانند قسمت بسیاد کوچکی از وظایف کبد را به صورت مصنوعی در بدن انجام دهند اما خداوند بزرگ این کار را با ۵/۱ کیلو گرم برای بدن انجام داده است .

مواد غذایی مفید برای کبد

انواع سبزیجات و میوه جات به خصوص کاهو و کلم خیار هویج . روغن زیتون . انار . شاه توت . بارهنگ . تخم ریحان . سوپ جو . نان جو . جو دو سر . زرشک . آب زرشک . عسل . کشمش . کاسنی . زرد آلو . کدو . توت . انجیر . مغز بادام خام

مواد غذایی مضر برای کبد

چای . شیرینی . غذاهای چرب . ماست . نوشابه . سرکه . فلفل .ادویجات تند . سیر زیاد . رب . بادمجان . ماکارانی . مشروبات الکلی و دخانیات . عصبی شدن و حرص خوردن . یبوست مزاج . عدم فعالیت فیزیکی . خوردن گوشت زیاد .

کبد عضو بسیار حساسی است حتی با کمترین غم و اندوه آذرده شده و باعث بالا رفتن آنزیم ال دی ال شده که بالا رفتن آن باعث مدگ می گردد . همچنین در بین غذاها ماست نیز باعث بالا رفتن این آنزیم خطرناک می گردد پس از خوردن ماست اجتناب کنید .

 کلیه

هر انسان دارای دو کلیه است هر کدام دارای هشتصد تا یک ملیون و دویست هزار نفرون است . هر نفرون دقیقا مثل یک فیلتر عمل می کند . کلیه در هر ساعت ۳۰ لیتر خون را تصفیه می کند و مواد مضر آنرا دفع می کند . و بقیه مواد را بازجذب می کند تا بدن دچار ضعف و سستی نشود . کلیه دو آنزیم ترشح می کند یکی رنین که فشار خون را بالا برده و خون را تصفیه می کند دومی اریتروپویتین که باعث خون سازی در انسان می شود . و اگر کم ترشح شود باعث می شود خونسازی در مغز استخوان انجام نشود . و نیز وظیفه دیگر کلیه تعادل اسید و باز در بدن است . کسانی که دچار ناراحتی کلیه هستند معمولا کم خون دارای صورت پف کرده بی شتها و رنگ سفید در اندامها و نیز سر گیجه  هستند .

مواد موثر برای کلیه

کلیه چیز هایی که برای کبد مناسب هستند برای کلیه نیز کاربرد دارند

مواد مضر برای کلیه

چای دقیقا مثل سم برای کلیه بوده باعث می شود کلیه دائم در حال کار باشد که باعث از کار ایستادن آن خواهد شد .

و همه غذا هایی که برای کبد مضر هستند برای کلیه نیز مضرند .  

 

 

نوشته شده در یکشنبه بیست و چهارم بهمن ۱۳۸۹ساعت توسط علیرضا|


آخرين مطالب
» خدا حافظ
» درمان قطعی بیماری غلظت خون
» خداحافظ
» پیش به سوی زندگی بیش از صد سال ( کپی برداری بدون ذکر منبع پیگرد قانونی دارد )
» اضافه وزن و محاسبه فرمولی آن
» رژیم غذایی برای بیماری غلظت خون
» مشاوره روانشناسی توسط دوست عزیزم جناب داوود علوی متخصص مشاوره درمانی
» نفخ معده بیماری شایع بدن سازان
» درمان انواع سرگیجه ها از طریق انواع مزاجها
» پیش به سوی گیاهخواری (تهیه انواع سس های گیاهی )
Design By : Pars Skin